Uczennica, która zdobyła pierwsze miejsce-stoi uśmiechnięta i trzyma w ręku puchar z napisem „ Mistrz wiedzy o USA”. Jest ubrana w jasna bluzę i jeansy. Po lewej stronie od uczennicy-stoi nauczycielka języka angielskiego, jedna z prowadzących konkurs. Jest ubrana w zielona koszulę i czarne spodnie. Po prawej stronie przy uczennicy stoją: wójt gminy i dyrektor szkoły. Ubrani są w garnitury. W tle widać tablicę z napisem „Gminny konkurs wiedzy o USA”

"Wiedza o USA"

24 kwietnia uczniowie klas IV-VIII pisali szkolny etap konkursu „Wiedza o USA”. Najlepszy wynik zdobyła uczennica klasy VIB - Kinga Syrnik, która 28 kwietnia reprezentowała naszą szkołę w etapie gminnym.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Stanach Zjednoczonych, rozwijanie w uczniach postawy ciekawości innych kultur, wspieranie rozwoju talentów językowych oraz nawiązanie i pogłębianie współpracy pomiędzy szkołami z terenu gminy.

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Siedmiu uczestników pisało test sprawdzający wiedzę na temat geografii, historii, tradycji i kultury Stanów Zjednoczonych. Zadania testowe sprawdzały nie tylko wiedzę, ale również umiejętność rozpoznawania najsłynniejszych amerykańskich miejsc, stanów i rozumienie tekstu słuchanego. Najlepszy wynik zdobyła uczennica naszej szkoły-Kinga Syrnik, której gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.