Projekty - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Grupa uczniów prezentuje różnorodne sałatki owocowe wykonane samodzielnie. Dzieci mają na sobie fartuszki, w ręce trzymają srebrne miseczki a w nich różnokolorowe sałatki.

Robimy sałatki owocowe

W dniu 17 kwietnia uczniowie kl.1a samodzielnie przygotowywali sałatki owocowe z wybranymi przez siebie owocami. Uczniowie przynieśli różnorodne, kolorowe i pachnące owoce krajowe i egzotyczne. Podczas przygotowania sałatek uczniowie sprawnie posługiwali się podstawowymi narzędziami do obróbki ręcznej, przestrzegali bezpieczeństwa i zasad higieny. Powstałe sałatki były oryginalne, niepowtarzalne.

Zdjęcie przedstawia ozdobę wielkanocną - zajączka niespodziankę wydrukowanego na szkolnej drukarce 3D

Wielkanoc w druku 3D

Szkolne Koło Druku 3D postanowiło stworzyć niepowtarzalne ozdoby na Święta Wielkanocne. Uczniowie sami znaleźli projekty, które postanowiliśmy wydrukować. Jednym z nich jest wspaniały zajączek-uchwyt, do którego idealnie pasuje jajko niespodzianka. Następnie uczniowie z pomocą nauczyciela dobrali parametry druku. Ostatecznym efektem tych wysiłków są nie tylko piękne, trójwymiarowe ozdoby, ale także bogate doświadczenie edukacyjne, które uczniowie będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Na zdjęciu uśmiechnięci uczniowie klasy 1a prezentują gotowe gofry.

Pieczenie gofrów

Uczniowie klasy 1a, dnia 13 marca zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne podczas pieczenia gofrów i ich dekorowania. Uczniowie korzystając z przepisu, odmierzali składniki, wsypywali je do miksera, mieszali przygotowując ciasto a następnie piekli gofry. Gotowe gofry

Na zdjęciu grupa uczniów  siedzi przy stole, przygotowują warzywa  i owoce na sałatkę. Na stole rozłożone deski do krojenia, talerze, tarki.

Smacznie, zdrowo i kolorowo

Uczniowie klasy drugiej realizując temat „Zaglądamy do książki kucharskiej” przygotowali dla siebie drugie śniadanie. W klasowym menu było: pasta jajeczna z plasterkami ogórka, twarożek z rzodkiewką oraz witaminowa bomba wykonana z marchwi, jabłka i cytryny. Zajęcia miały na celu

Modele nerki ludzkiej, komórki roślinnej oraz bakterii na półce w pracowni biologicznej.

Modele 3D w Sali Biologicznej

Dzięki zaangażowaniu szkolnego koła Druku 3D, nasi uczniowie od dziś mają dostęp do trójwymiarowych modeli: nerki ludzkiej, bakterii i komórki roślinnej. Te realistyczne modele nie tylko wzbogacają doświadczenie wizualne podczas lekcji biologii, ale także umożliwiają lepsze zrozumienie struktury i funkcji organizmów żywych.

Na zdjęciu widać model postaci wykonany w programie Tinkercad przez jednego z uczniów

Środowisko CAD - Druk 3D

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie zapoznawali się z projektowaniem obiektów w środowisku Tinkercad 3D. Podczas tych zajęć uczniowie zgłębiali tajniki tworzenia trójwymiarowych modeli, korzystając z różnorodnych narzędzi i funkcji dostępnych w Tinkercad. Nauczyli się m.in.