Sukcesy uczniów - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Na zdjęciach dwie drużyny wraz z trenerem i nauczycielem oraz zawodnikami w kategoriach wiekowych 2016-2017 oraz 2012-2013 pozują jako zwycięzcy zawodów do zdjęć

Puchar Tymbarku etap Gminny

W dniu 15 kwietnia 2024 na Orliku w Rabie Wyżnej rozegraliśmy pierwszy Gminny etap turnieju o Puchar Tymbarku w piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W kategorii U8 roczniki 2016 i 2017 oraz w kategorii U12 roczniki 2012 i 2013. Drużyny oparte głównie na zawodnikach trenujących w AP MasterKids Skawa z trenerem Damianem Buksą na czele i będących głównie naszymi uczniami odniosły sukces wygrywając całe zawody w tych kategoriach. Trzeba dodać że obydwie drużyny nie przegrały żadnego meczu i pewnie awansowały na kolejny etap zawodów tym razem etap powiatowy.

Na zdjęciu na stoliku, medal, dyplomy i statuetka

Współzawodnictwo sportowe w powiecie nowotarskim - Wyróżnienie

W dniu 3 kwietnia 2024 r. w Auli Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu odbyło się podsumowanie Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok 2023. Spotkanie było okazją do wyróżnienia zasłużonych działaczy sportu i okazją do przyznania okolicznościowych medali i odznaczeń. Nasza Szkoła po raz kolejny została włączona w to zaszczytne grono. Pan Jacek Czyszczoń otrzymał pamiątkowy medal 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego.

Na zdjęciu druzyna dziewczyn ze Skawy ustawiona na lini bocznej boiska do siatkówki i prezentująca swój skład

Półfinał Wojewódzki w siatkówce dziewczyn

Cieszymy się bardzo ogłaszając wysokie osiągnięcie naszej drużyny siatkarskiej dziewcząt, które po raz kolejny, rok po roku uczestniczyły w półfinale wojewódzkim. Pomimo zaciętej rywalizacji, nasze zawodniczki wywalczyły zaszczytne trzecie miejsce po bardzo dobrej grze. Turniej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Tokarni, był dobrym sprawdzianem i kolejnym doświadczeniem dla naszych siatkarek. Dziewczyny podchodziły do każdego meczu z determinacją i zaangażowaniem, demonstrując co raz to bardziej wysoki poziom umiejętności technicznych.

Drużyny biorące udział stoją na środku klasy z dyplomami.

Międzyszkolne zawody matematyczno-fizyczne

W dniu 22 marca 2024 roku odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnych Zawodów Matematyczno – Fizycznych, których organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w skład, której weszli: Kinga Syrnik z klasy 7B oraz Szymon Szyszka z klasy 8. Zadaniem drużyn było

Na zdjeciu znajadują się uczniowie naszej szkoły Wiola i Maciej na basenie podczas zawodów.

Małopolskie Igrzyska - Finał Wojewódzki - Pływanie

Dnia 25 i 26 marca 2024 odbyły się zawody wojewódzkie w pływaniu w Myślenicach. Wioletta i Maciej Łukaszka reprezentowali naszą szkołę jako powiat nowotarski w stylu klasycznym i motylkowym na 50m. Zajęli bardzo dobre miejsca w swoim stylu i grupie wiekowej: odpowiednio 12 Maciek i 16 Wiola. Gratulujemy!

Drużyny dziewczyn ustawione na hali sportowej w swoich drużynach w strojacj sportowych czekają na wręczenie nagród

Finał Wojewódzki koszykówka dziewczyn

Finał województwa małopolskiego w koszykówce dziewczyn w kategorii Igrzysk młodzieży szkolnej rozegrany został w Marcinkowicach - Nowy Sącz. Powiat nowotarski reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 1 im św. Jana Bosko w Skawie. Nasze dziewczyny w składzie Więsek Zofia, Czyszczoń Monika, Miłek Julka, Nawara Patrycja, Smoleń Lena, Chorążak Justyna, Sularz Zofia, Syrnik Kinga, Alicja Filipek zajęły piąte miejsce. Dziewczyny były blisko wywalczenia wyższego miejsca, przegrały pierwszy mecz po dogrywce 1 punktem ale czasami w sporcie tak się dzieje i trzeba to przyjąć. Awans na finał Wojewódzki był w tym roku naszym celem i wielkim osiągnięciem dziewczyn i szkoły i to udało się uzyskać.