Konkurs Recytatorski Poezji Anglo- i Niemieckojęzycznej w Jordanowie

12 marca odbył się XV Konkurs Recyatorski Poezji Anglo- i Niemieckojęzycznej w Zespole Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie. Konkurs był adresowany do uczniów klas VI-VIII, a cztery dziewczęta z klas siódmych z naszej szkoły zaprezentowały swoje interpretacje wierszy.

Patrycja Nawara z klasy VIIA recytowała wiersz Jana Brzechwy " Na straganie" w niemieckim tłumaczeniu, a pozostałe dziewczęta recytowały angielską poezję: Marcelina Koszarek ( VIIA) "O Captain, My Captain" Walta Whitmana, Julia Miłek (VIIA) "Now I Become Myself" May Sarton, oraz Kinga Syrnik (VIIB) "After Hearing a Waltz" Amy Lowell. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy wspaniałego występu, a Marcelinie zdobycia I miejsca. Zachęcamy do czytania poezji i udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Cztery uczestniczki Konkursu z naszej szkoły stojące na scenie, w tle napis
Wszyscy uczestnicy Konkursu wraz z opiekunami i organizatorami. Wszyscy stoją uśmiechnięci, wielu uczestników trzyma dyplomy.
autor zdjęć: Sylwia Kutryba
Nasza uczennica, która zdobyła I miejsce w Konkursie Poezji Anglojęzycznej, stoi usmiechnięta, trezyma nagrodę-statuetke w kształcie ptaka, ubrana jest w białą koszulę i czarne spodnie. W tle napis
Scena, na której stoją wyróżnieni i nagrodzeni uczestnicy konkursu-11 dziewcząt, 1 chłopiec, oraz dyrektor szkoły i organizatorzy konkursu. Wszyscy uczniowie trzymają dyplomy, w tle  napis