„Poznajemy różne zawody i planujemy swoją karierę zawodową”.

„Poznajemy różne zawody i planujemy swoją karierę zawodową” to cykl zajęć, które były realizowane od września na zajęciach koła technicznego oraz lekcjach techniki. Jednym z zawodów, z którymi uczniowie mieli okazję się zapoznać to zawód ratownika medycznego, lekarza i pielęgniarki.

Podczas pierwszych zajęć o pierwszej pomocy dzieci poznawały podstawowe etapy wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej stosowanej u dorosłych i dzieci, gdy znaleźli osobę bez oznak życia. Uczestnicy zajęć symulowali też sytuację, w której informują dyspozytora o wypadku i wzywają pomoc. Wykonywali też masaż serca poszkodowanemu. Ćwiczyli na manekinie, gdyż wiedzą, że tego typu czynności wykonuje się tylko wtedy, gdy poszkodowany nie oddycha. Ćwiczyli układanie takiej osoby w pozycji bocznej bezpiecznej, kontrolowanie jej stanu, aż do momentu przybycia ratowników medycznych. Poza tym uczestnicy zajęć symulowali sytuację, w której informują dyspozytora o wypadku i wzywają pomoc.

W październiku na lekcjach techniki uczniowie klas szóstych tworzyli swoje pokoje marzeń. Aby wykonać makietę takiego pokoju należało wcielić się w przedstawicieli różnych zawodów: architektów, projektantów, stolarzy. Uczniom bardzo podobały się te zajęcia, ponieważ mogli wykazać się swoją kreatywnością i umiejętnościami majsterkowania. Powstało wiele ciekawych prac. Galeria zdjęć dołączonych do tego artykułu przedstawia uczniów klasy 6B w trakcie wykonywania swoich pokoi marzeń.

Logo LP

Uczniowie przygotowują ciasto
Uczniowie projektują swój pokój
Troje uczennic uczy się udzielać pierwszej pomocy