Nieograniczone możliwości – Druk 3D w Naszej Szkole!

W dzisiejszym, szybko rozwijającym się świecie technologii, edukacja nie może pozostać w tyle. Jednym z przedsięwzięć, które podejmujemy w ramach działań „Laboratorium Przyszłości” jest kółko informatyczne, skupiające się na druku 3D, które zyskuje na popularności w naszej szkole.

Logo LPDruk 3D, technologia pozwalająca na tworzenie trójwymiarowych przedmiotów z cyfrowych projektów, rewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o produkcji, konstrukcji, a nawet sztuce. Kółko informatyczne oferuje uczniom unikalną możliwość zgłębienia tej fascynującej dziedziny, ucząc ich nie tylko obsługi drukarek 3D, ale również projektowania CAD (Computer-Aided Design), kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Uczniowie mają okazję pracować nad realnymi projektami, od prostych przedmiotów użytkowych, jak etui na telefon, po bardziej złożone konstrukcje, takie jak modele architektoniczne czy elementy do robotów. Dzięki temu, uczestnicy nie tylko zdobywają praktyczną wiedzę, ale również rozwijają umiejętności pracy w zespole oraz prezentacji swoich pomysłów.

Na zdjęciu laptop z programem do obsługi drukarki. fot D.Wójcik
Na zdjęciu drukarkę 3d w trakcie pracy. fot D.Wójcik
Na zdjęciu pracownia druku 3D. fot D.Wójcik