Baner-grafika przedstawia tytuł konkursu „Jedna Planeta” a poniżej znajduje się pięcioro uśmiechniętych dzieci na tle nieba.

Ogólnopolski Konkurs geograficzny „Jedna Planeta”

Od piątku 11 marca 2022 roku nasza szkoła bierze udział w konkursie ogólnopolskim „Jedna Planeta”.

W czasach zmian klimatu i coraz częściej występujących, gwałtownych zjawisk pogodowych Konkurs ma na celu w atrakcyjny sposób przekazać, jak obserwować i analizować pogodę oraz przewidzieć to, co może się w niej zdarzyć. To kolejna inicjatywa Instytutu, który bardzo duży nacisk kładzie na edukację najmłodszych i propagowanie wiedzy o pogodzie oraz klimacie wśród wszystkich mieszkańców naszego kraju.

Zachęcam wszystkich uczniów i rodziców do udziału w konkursie, który polega na wysyłaniu codziennych raportów pogodowych przez urządzenie mobilne z zainstalowana aplikacją na telefonie.

Film instruktażowy: udział w konkursie