Niezapomniana przygoda na śniegu - pierwsze kroki pierwszaków na biegówkach

W dniu 9 lutego 2024 roku uczniowie klasy Ib wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę narciarską do miejscowości Klikuszowa. Głównym celem wyprawy było zapoznanie się z podstawami jazdy na nartach biegówkach oraz umożliwienie uczniom pierwszego kontaktu z tą formą rekreacji zimowej. Po przybyciu na miejsce

instruktorzy przeprowadzili wstępne szkolenie, omawiając zasady bezpieczeństwa na stoku oraz podstawy techniki jazdy na nartach biegówkach. Rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki, która przerodziła się w ciekawą zabawę z bieganiem na jednej i następnie na drugiej narcie, bez kijów, a potem z kijami. Tor przeszkód i pierwsze zjazdy na łagodnych stokach dostarczyły dzieciom wielu emocji. Ćwiczenia odbywały się na łatwych odcinkach trasy, co pozwoliło uczestnikom stopniowo oswoić się z nowym środowiskiem i sprzętem narciarskim. W miarę upływu czasu uczniowie nabierali coraz większej pewności siebie, a instruktorzy mogli skupić się na doskonaleniu techniki jazdy. Pogoda tego dnia była wyjątkowo sprzyjająca, co dodatkowo wpłynęło na pozytywne doświadczenia uczestników. Po kilku godzinach intensywnej nauki grupa powróciła do szkoły z uśmiechami na twarzach i bagażem nowych umiejętności. Podczas krótkiego podsumowania uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami z wycieczki oraz wyrazić chęć dalszego rozwijania swoich umiejętności narciarskich. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować instruktorom, Pani Kornelii i Panu Wiktorowi Kubińskim, za niezapomniane doświadczenie, a także Klubowi XC TURBACZ za bezpłatne wypożyczenie sprzętu z Centrum Narciarstwa Biegowego Górce Klikuszowa. Wycieczka była nie tylko okazją do nauki jazdy na nartach biegówkach, ale również doskonałą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Zdjęcie ukazuje grupę uczniów klasy 1b podczas treningu na nartach biegowych. Dzieci przygotowują się do zjazdów slalomem z górki, doskonaląc technikę jazdy na trasie. fot. Katarzyna Kowalczyk
Zdjęcie przedstawia grupę uczniów klasy 1b podczas treningu na nartach biegowych. Dzieci samodzielnie zjeżdżają z małej górki, doskonaląc swoje umiejętności narciarskie. fot. Katarzyna Kowalczyk
Na zdjęciu widoczna jest grupa uczniów klasy 1 b podczas treningu na nartach biegowych. Uczestnicy angażują się w aktywność i doskonalą swoje umiejętności na śnieżnej trasie. fot. Katarzyna Kowalczyk
Zdjęcie przedstawia uczniów klasy Ib podczas wkładania nart. Instruktorka pomaga nałożyć narty dziewczynce, wspierając ich podczas przygotowań do jazdy. fot. Katarzyna Kowalczyk