Może na Ciebie czeka przyjaciel

Dnia 10 XI 2023 r.uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Panią Celiną, właścicielką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Nowym Targu, które istnieje już od 1992 roku. Pani Celina z wielką pasją i zaangażowaniem opowiedziała dzieciom o prowadzonym przez siebie schronisku dla zwierząt.

Uczniowie dowiedzieli się, jak miejsce to funkcjonuje na co dzień, jakie obowiązki mają pracownicy i wolontariusze, jak wygląda życie zwierząt przebywających w schronisku, jakie warunki trzeba spełnić, by móc adoptować wybranego psa lub kota. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze. Dzieci były bardzo zainteresowane omawianymi kwestiami, z wyraźną empatią reagowały szczególnie na informacje o cierpieniu i samotności porzucanych, niechcianych zwierząt. Zrozumiały, jak ważna jest pomoc i dobro okazywane tym, które bez pomocy człowieka nie potrafią sobie poradzić, są narażone na wiele chorób i niebezpieczeństw. Zachęcamy wszystkich do adopcji zwierzątka. Może to właśnie na któregoś z WAS czeka jakiś podopieczny nowotarskiego schroniska.
Strona adopcyjne:

Na zdjęciu uczniowie na spotkaniu z właścicielką schroniska dla zwierzą