Zdjęcia przedstawia cztery uczennice klas siódmych, w tle pracownia polonistyczna, portrety pisarzy, poetów, mapy.

Małopolski Konkurs Języka Polskiego – etap szkolny

Konkursy humanistyczne cieszą się w naszej szkole zainteresowaniem, chociaż wymagają od uczestników dużego zaangażowania i wytrwałości. Biorą w nich udział uczniowie, którzy uwielbiają literaturę, rozwijają swoje pasje i chętnie czytają książki spoza listy lektur. 14 listopada cztery uczennice naszej szkoły przystąpiły do szkolnego etapu Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Myślą przewodnią eliminacji była przyjaźń i miłość. Należało zapoznać się z wieloma utworami, m. in. Williama Szekspira „Romeo i Julia”, Astrid Lindgren „Ronja, córka zbójnika”, a także utworem Marka Twaina „Pamiętniki Adama i Ewy”. Ważną była także szczegółowa znajomość wybranych mitów, wierszy o tematyce miłosnej, filmu „Most do Therabithii”  i plakatu. Oczywiście należało się wykazać umiejętnością redagowania różnorodnych form wypowiedzi, argumentowania, tworzenia pieśni, itp. Dziewczętom życzymy powodzenia !!!