Młodzi patrioci

"Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście Wolność to wśród życia gór i chmur Poprzez każdy bór i mur znać przejście" /M. Grechuta/.

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas I-III oraz dzieci z pobliskiego przedszkola uczcili ważną dla każdego Polaka rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po krótkiej prezentacji słownej przygotowanej przez klasę IIIa odśpiewano hymn, a następnie wszystkie klasy pięknie zaprezentowały przygotowane przez siebie pieśni patriotyczne. Uczestnicząc kolejny raz w obchodach Święta Niepodległości daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Uczniowie klasy IIIa w strojach biało czerwonych tańczą do „Walca a-moll” trzymając w ręku serca biało czerwone.
Uczniowie klas pierwszych stoją na scenie i przygotowują się do występu. Trzymają w ręku szarfy biało czerwone.
Uczniowie klasy 2 śpiewają piosenkę „Przybyli ułani od okienko”. Chłopcy w czerwonych apaszkach stoją po prawej stronie. Dziewczynki w czerwonych spódniczkach stojąc po lewej stronie trzymają w dłoniach serca biało czerwone.
Uczniowie klasy III b śpiewają piosenkę patriotyczną wraz z układem tanecznym. W dłoniach trzymają koła w barwach biało czerwonych.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkolaki siedzą na widowni ubrani na galowo, oglądają występy innych uczniów.
Uczniowie klasy III a recytują wiersze patriotyczne. Ubrani w stroje biało czerwone (chłopcy mają czerwone muszki a dziewczynki czerwone spódniczki)