Balice i Womai

W dniu 8 listopada uczniowie klas: VI a, VI b, VII a, VII b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której celem były warsztaty w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport oraz zajęcia w Womai Centrum Nauki i Zmysłów.

W Centrum Edukacji Lotniczej uczniowie poznali zasady funkcjonowania i organizację lotniska. Przeszli przez odprawę pasażerską, otrzymali karty pokładowe, na tarasie widokowym nie tylko oglądali startujące i lądujące samoloty, lecz zobaczyli, jak wygląda przygotowanie samolotu do startu, załadunek bagaży, wprowadzanie samolotu na pas startowy. Womai przywitało naszych uczniów warsztatami „W stronę ciemności”, które były prowadzone przez niewidomych przewodników. Emocje, które towarzyszyły godzinnym zajęciom w absolutnej ciemności, były niepowtarzalne i bardzo osobiste. Zajęcia uświadomiły uczniom jak wartościowymi ludźmi są osoby niewidome, jakie mają pasje, jak radzą sobie w życiu. To była wspaniała lekcja tolerancji i empatii.

Uczennice i uczniowie w Centrum Edukacji Lotniczej, w tle mapa lotów z lotniska Balice.
Uczniowie podczas zajęć pokazujących czynności, które wykonują pasażerowi.
Taras widokowy lotniska Balice, grupa uczniów oglądająca płytę lotniska, w tle wieża lotniska wojskowego.
Zdjęcie w Centrum Nauki i Zmysłów, uczniowie przed rozpoczęciem warsztatów.