I Międzyszkolny Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania"

W dniu 26 października 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Bosko w Skawie został zorganizowany I „Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania", którego celem była popularyzacja kultury słowa, rozwijanie zamiłowania do czytelnictwa, edukacja społeczna, prezentacja umiejętności uczniów, akcentowanie pięknej polszczyzny oraz współpraca ze szkołami w Gminie Raba Wyżna.

Komisja konkursowa w składzie: Irena Koźlak, Zofia Pietrzak, Joanna Słodyczka przesłuchała i oceniła 18 uczestników z 7 szkół, biorąc pod uwagę: interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. W wyniku przesłuchań konkursowych postanowiono przyznać następujące nagrody:
W kategorii klas I-III: 1 miejsce Tamara Franczyk – S.P. Raba Wyżna; 2 miejsce Jakub Majchrzak – Z.S-P. Rokiciny Podh.; 3 miejsce Oliwier Klocek – S.P.1 Skawa.
W kategorii klas IV-VI: 1 miejsce Aleksandra Adamczyk – Z.S-P. Sieniawa; 2 miejsce Katarzyna Żądło – S.P.3 Skawa; 3 miejsce Liliana Pyka – Z.S-P. Rokiciny Podh.
W kategorii klas VII-VIII: 1 miejsce Paweł Gil – S.P.3 Skawa; 2 miejsce Maria Wójciak – Z.S-P. Sieniawa; 3 miejsce Wojciech Żądło – Z.S-P. Rokiciny Podh.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i trud włożony w przygotowania do konkursu, gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również Bibliotece Publicznej w Skawie za udzielone wsparcie.

Grupa nagrodzonych uczestników wraz z jurorami, w tle księgozbiór biblioteki
Zdjęcie z ogłoszenia wyników, widoczni są: członkowie komisji, uczniowie, Dyrektor szkoły, organizator
Komisja konkursowa
Praca komisji konkursowej, po prawej stronie uczestnicy konkursu