Mobilne Planetarium „Orbitek”

W dniu 18 września 2023 roku w naszej szkole gościliśmy Mobilne Planetarium „Orbitek”.
Mobilne Planetarium „Orbitek” to narzędzie dydaktyczne, które pozwala na zrozumienie zjawisk astronomicznych w fascynujący sposób. Dzieci mogły zobaczyć wiele wspaniałych miejsc kosmosu, które były wyświetlane w specjalnym namiocie – kopule.

W ramach projekcji dzieci dowiedziały się, czym jest orbita, odwiedziły wszystkie osiem planet, widziały Słońce oraz lądowały na Księżycu. Dzieci mogły również podziwiać znaki zodiaku na niebie pełnym gwiazd. Pokaz ten pozwolił przekazać wiedzę na temat wszechświata i zjawisk astronomicznych.
Uczniowie mogli przybliżyć sobie zagadnienia związane z Układem Słonecznym, ruchem obrotowym i obiegowym Ziemi oraz konsekwencjami tych ruchów. Podczas pokazu uczniowie przyglądali się jak niebo zmienia się w ciągu nocy i roku, poznali również pojęcie Widnokrąg oraz rozpoznawali kierunki świata.
Była to bardzo ciekawa forma zajęć, przekazująca merytoryczną wiedzę dotyczącą kosmosu.

Galeria zdjęć:

Na zdjęciu widać siedzących uczniów, którzy trzymają w rękach Słońce i planety Układu Słonecznego. W tle można zobaczyć piękną dekorację – kosmos wraz z ufoludkami, rakietą, gwiazdami i Układem Słonecznym.
Na zdjęciu widać dziewczęta, ubrane na zielono, które tańczą Kosmo Dance, machając  pomponami. W tle można zobaczyć piękną dekorację – kosmos wraz z ufoludkami, rakietą, gwiazdami i Układem Słonecznym
Na zdjęciu widać leżących uczniów, którzy oglądają seans o Układzie Słonecznym, na zdjęciu widoczna jest nasza planeta Ziemia.