Wizyta żołnierzy w szkole. Pokaz wyposazenia plecaka żołnierskiego.

Niecodzienna wizyta w szkole

21 czerwca 2023 r uczniowie klas I-III spotkali się z Żołnierzami 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Spotkanie było również okazją do poznania postaw patriotycznych we współczesnych czasach.

Żołnierze opowiedzieli o swojej służbie, zaprezentowali mundur oraz wyjaśnili znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych.

Tata Ani z wielką pasją opowiadał o wykonywanych obowiązkach żołnierzy, o tym, że nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami ojczyzny. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził wojskowy plecak polowy, kamizelka oraz replika broni.Z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Na koniec spotkania dzieci mogły przymierzyć umundurowanie i zadawać pytania.

Dziękujemy Panu Zbyszkowi i Panu Arkadiuszowi za niecodzienną lekcję, za poświęcony czas dzieciom i pokazanie, jak niezwykłym zawodem jest służba żołnierza.

Galeria zdjęć:

żołnierze prezentują dzieciom elementy wyposażenia
żołnierz prezentuje dzieciom elementy wyposażenia
żołnierz w ubiorze maskującym
żołnierze w ubiorze maskującym
Wizyta żołnierzy w szkole. Żołnierz i ksiądz w ubraniu moro
Wizyta żołnierzy w szkole. Żołnierz ubrany w mundur demonstruje funkcjonowanie śpiworu wojskowego.