Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

W dniu 23 czerwca 2023 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w uroczystym zakończeniu wyjątkowego roku szkolnego. Był to szczególny rok pod względem wychowawczym. Aż 78% uczniów w wyniku klasyfikacji końcoworocznej otrzymało ocenę bardzo dobrą lub wzorową, przy braku ocen nieodpowiednich i nagannych z zachowania. Brak uczniów z ocenami niedostatecznymi.

Uczniowie osiągnęli wiele sukcesów edukacyjnych, m.in.

1. Ogólnopolskie Dyktando Szkolne – dyplom laureata,
  2. Międzyszkolne Zawody Matematyczno-Fizyczne w Rabie Wyżnej, I miejsce,
  3. Ogólnopolski Konkurs “Orzeł Matematyczny”, 2 laureatów,
  4. 2 miejsce w powiecie indywidualnie w pływaniu,
  5. II miejsca w powiecie chłopców i dziewcząt w koszykówkę,
  6. Półfinał Wojewódzki Igrzyska dzieci w mini siatkówce dziewcząt III miejsce,
  7. i wiele innych,

Realizowaliśmy liczne projekty edukacyjne:

• Doposażyliśmy szkołę w nowoczesny sprzęt multimedialny komputerowy i sportowy. Każda klasa jest wyposażona w monitor interaktywny.
  • W takcie wakacji zostanie wymieniony szkolny serwer, oraz komputer w pracowni informatycznej na AllInOne.
  • Doposażyliśmy placówkę w liczne pomoce dydaktyczne.
  • Uczniowie mieli możliwość uczestniczenie w licznych wycieczkach, w tym w 6 bezpłatnych.

Łącznie na te cele wydano ponad 200 tysięcy zł.

Dziękuję Wam – nauczyciele i pracownicy administracji oraz obsługi za wytężoną pracę, wspólne projekty, dbałość o Naszych uczniów i Naszą małą wspólnotę. Za atmosferę w szkole i podejmowane inicjatywy, za Wasz trud w codziennej szkolnej rzeczywistości.

Dziękuję Wam uczniowie za zaangażowanie, waszą obecność i wspólnie spędzony owocnie czas. Za Wasze uśmiechy i Wasze nie zawsze łatwe pytania. Za współtworzenie i współorganizowanie życia szkolnego.

Dziękuję rodzicom za ich wsparcie w działalność placówki, za ich pomoc przy organizacji imprez środowiskowych. Dziękujemy szczególnie tym rodzicom, którzy wspierają placówkę finansowo (w tym, wpłacają na Radę Rodziców) bo to m.in. dzięki nim mamy w tym roku wyjątkowe nagrody. Szczególne podziękowania za współpracę dla RR z przewodniczącym Panem Dawidem Derkiem na czele. W tym roku na uczniów czekają wyjątkowe nagrody:

• Dla wszystkich uczniów klas I-III darmowe bilety wejściowe do Rabkolandu,
  • Dla wszystkich uczniów, którzy otrzymają świadectwo z wyróżnieniem bony o wartości 100 zł,
  • Dla wszystkich uczniów ze średnią 5,0 i wyżej dodatkowe bony wartości 50 zł
  • Dodatkowe bony dla uczniów za ich działalność szkolną wartości 50 zł,
  • Bony dla najlepszych czytelników i 100 frekwencje,
  • Nagrody dla sportowców i naszych programistów.
  • Łączna wartość ufundowanych nagród to ponad 15 tysięcy złotych.

Od nowego roku szkolnego żegnamy się z osobę wyjątkową – pracowitą, kompetentną, sumienną, serdeczną, uśmiechniętą i niesamowicie życzliwą – Panem Piotrem Stopką. Od 1 września Pan Stopka obejmie stanowisko dyrektora w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rokicinach Podhalańskich. To wielka strata na społeczności szkolnej. Dziękujemy za wiele lat pracy i trudu. Cieszymy się, że mogliśmy razem pracować. Wspólna praca z Panem Stopką to prawdziwy zaszczyt. Pan Piotr opuszcza naszą placówkę po 23 latach nauczania, w tym 4,5 lat ma stanowisku wicedyrektora.

Jako dyrektor cieszę się z awansu i życzę mojemu koledze spełnienia zawodowego i życiowego. Stanowiliśmy razem doskonały „Team” zarządzający placówką. Pozostaję w nadziei na dalszą współpracę dla wspólnego rozwoju Gminy Raba Wyżna i oświaty.

Niech nadchodzący okres wakacyjny, będzie dla WAS wszystkich czasem bezpiecznego, zdrowego i radosnego wypoczynku. Pamiętajcie, że nic nie zstąpi waszego zdrowego rozsądku, i że to wy wybieracie środowisko, miejsce i zachowania.