Ojców, uczestnicy wycieczki słuchają opowieści o powstaniu kaplicy na wodzie, w tle skały wapienne, w górnej części zdjęcia ruiny i zamek w Ojcowie.

"Szlakiem Orlich Gniazd"

W dniu 21 kwietnia uczniowie klas: V a, V b i VI a, wraz z wychowawcami, udali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Atrakcją wyprawy był spacer wraz z przewodnikiem po Jaskini Nietoperzowej, która jest jedną z największych jaskiń w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Oczywiście głównymi jej mieszkańcami są nietoperze, a wnętrza jaskini doceniane były wielokrotnie przez reżyserów stając się plenerem przy realizacji filmów, np. Ogniem i mieczem, Krakowskie potwory, itp. Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego mieszczącego się w willi "Pod Łokietkiem", obejrzenie filmu 3D o powstaniu Jury Krakowsko - Częstochowskiej oraz spacer w kierunku Bramy Krakowskiej. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie wnętrz zamku na Pieskowej Skale i zejście do Maczugi Herkulesa.

Piękna pogoda, dobre humory, ciekawe opowieści Pani Przewodnik sprawiły, że był to długi, przyjemny, a zarazem pouczający dzień.

Galeria zdjęć:

Odpoczynek uczestników wycieczki przy Maczudze Herkulesa, w tle panorama Ojcowskiego Parku Narodowego.
Sala balowa w Jaskini Nietoperzowej, uczniowie robią zdjęcia  śpiącym nietoperzom.
Jaskinia Nietoperzowa, uczestnicy wycieczki, w tle brama-wejście, z prawej strony przewodnik.