Sukcesy uczniów - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Sześć dziewcząt - uczestniczek konkursu- na tle księgozbioru bibliotecznego.

Konkurs Recytatorski im. Jerzego Tawłowicza w Rabie Wyżnej

Jak co roku nasze uczennice wzięły udział w Konkursie Recytatorskim pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie. W tym roku naszą szkołę reprezentowały: Marcelina Koszarek, Izabela Kosek, Oliwia Kozak, Julia Miłek, Kinga Syrnik, Magdalena Wilczek. Tegoroczny konkurs zdecydowanie rozszerzył swój zasięg, co dało liczbę 73 recytatorów z powiatu nowotarskiego.

Na zdjęciach dwie drużyny wraz z trenerem i nauczycielem oraz zawodnikami w kategoriach wiekowych 2016-2017 oraz 2012-2013 pozują jako zwycięzcy zawodów do zdjęć

Puchar Tymbarku etap Gminny

W dniu 15 kwietnia 2024 na Orliku w Rabie Wyżnej rozegraliśmy pierwszy Gminny etap turnieju o Puchar Tymbarku w piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W kategorii U8 roczniki 2016 i 2017 oraz w kategorii U12 roczniki 2012 i 2013. Drużyny oparte głównie na zawodnikach trenujących w AP MasterKids Skawa z trenerem Damianem Buksą na czele i będących głównie naszymi uczniami odniosły sukces wygrywając całe zawody w tych kategoriach. Trzeba dodać że obydwie drużyny nie przegrały żadnego meczu i pewnie awansowały na kolejny etap zawodów tym razem etap powiatowy.

Na zdjęciu na stoliku, medal, dyplomy i statuetka

Współzawodnictwo sportowe w powiecie nowotarskim - Wyróżnienie

W dniu 3 kwietnia 2024 r. w Auli Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu odbyło się podsumowanie Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok 2023. Spotkanie było okazją do wyróżnienia zasłużonych działaczy sportu i okazją do przyznania okolicznościowych medali i odznaczeń. Nasza Szkoła po raz kolejny została włączona w to zaszczytne grono. Pan Jacek Czyszczoń otrzymał pamiątkowy medal 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego.

Na zdjęciu druzyna dziewczyn ze Skawy ustawiona na lini bocznej boiska do siatkówki i prezentująca swój skład

Półfinał Wojewódzki w siatkówce dziewczyn

Cieszymy się bardzo ogłaszając wysokie osiągnięcie naszej drużyny siatkarskiej dziewcząt, które po raz kolejny, rok po roku uczestniczyły w półfinale wojewódzkim. Pomimo zaciętej rywalizacji, nasze zawodniczki wywalczyły zaszczytne trzecie miejsce po bardzo dobrej grze. Turniej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Tokarni, był dobrym sprawdzianem i kolejnym doświadczeniem dla naszych siatkarek. Dziewczyny podchodziły do każdego meczu z determinacją i zaangażowaniem, demonstrując co raz to bardziej wysoki poziom umiejętności technicznych.

Drużyny biorące udział stoją na środku klasy z dyplomami.

Międzyszkolne zawody matematyczno-fizyczne

W dniu 22 marca 2024 roku odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnych Zawodów Matematyczno – Fizycznych, których organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w skład, której weszli: Kinga Syrnik z klasy 7B oraz Szymon Szyszka z klasy 8. Zadaniem drużyn było

Na zdjeciu znajadują się uczniowie naszej szkoły Wiola i Maciej na basenie podczas zawodów.

Małopolskie Igrzyska - Finał Wojewódzki - Pływanie

Dnia 25 i 26 marca 2024 odbyły się zawody wojewódzkie w pływaniu w Myślenicach. Wioletta i Maciej Łukaszka reprezentowali naszą szkołę jako powiat nowotarski w stylu klasycznym i motylkowym na 50m. Zajęli bardzo dobre miejsca w swoim stylu i grupie wiekowej: odpowiednio 12 Maciek i 16 Wiola. Gratulujemy!