Praktyka czyni mistrza - Druk 3D

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie poznawali dokładną budowę drukarki 3D. Nauczyli się między innymi, jak działają poszczególne komponenty takie jak głowica drukująca, stół roboczy, silniki krokowe oraz czujniki. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wymienić filament.

Podczas praktycznych demonstracji uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak dokładnie odbywa się proces drukowania warstwa po warstwie oraz jakie parametry można regulować, aby uzyskać pożądane efekty. Ponadto, omówione zostały różnice między drukarkami FDM (Fused Deposition Modeling) a drukarkami innych technologii, takimi jak SLA (Stereolitografia) czy SLS (Selective Laser Sintering), co pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć zastosowania i ograniczenia każdej z tych metod.

Logo LP

filament2