Na zdjęciu jest pięcioro uczniów z opiekunem. Dwoje chłopców i trzy dziewczynki ubranych jest na galowo-białe koszule i ciemne spodnie, lub czarne spódnice. Dziewczynki trzymają w ręku zestaw do gry w badmintona, a chłopcy trzymają piłki. Jeden z chłopców ma w ręku duży napis-„ Za zdobycie I miejsca-1200 złotych w konkursie dla SKO Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej „Dlaczego warto oszczędzać?”. Dzieci uśmiechają się, obok stoi również uśmiechnięta ich opiekunka szkolna, ubrana w białą koszulę i czarną spódnicę. Nad stojącymi widnieje tablica z napisem:” Uroczyste podsumowanie konkursu SKO Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej „Dlaczego warto oszczędzać?”

Gminny konkurs „Dlaczego warto oszczędzać”

29 maja 2023 w Banku Spółdzielczym w Rabie Wyżnej zostało zorganizowane spotkanie przedstawicieli uczniów szkół wraz z opiekunami, na którym zostały ogłoszone wyniki gminnego konkursu „Dlaczego warto oszczędzać?”.

Bardzo wielu uczestników odpowiedziało na pytanie konkursowe, stosując różne formy, techniki, zaskakując komisję konkursową wieloma pomysłami. Uczniowie klas IIa, IIb i IIIb z naszej szkoły wykonali plakat oraz nagrali przedstawienia promujące ideę oszczędzania. Film klasy IIB spodobał się komisji najbardziej, za co przyznała jej I miejsce. Podsumowując swoją decyzję, komisja zwróciła uwagę, że przesłaniem filmu było nie tylko oszczędzanie pieniędzy, ale również promowanie ekologii (oszczędzanie wody, energii elektrycznej, papieru), powiązanie akcji zbierania np. baterii, nakrętek, tubek od kleju i innych przedmiotów z pomaganiem potrzebującym, poprzez współpracę z towarzystwami lub fundacjami.

Przypominamy również ogłoszenie Banku Spółdzielczego z Raby Wyżnej:

„W dniach od 29 maja 2023 r. do 05 czerwca 2023 r. odbędzie się ostatni etap rywalizacji, o „nagrodę publiczności”, nagroda wyłoniona zostanie poprzez głosowanie w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/BankSpoldzielczyRabaWyzna .

Wszystkie prace konkursowe zostaną zamieszczone na portalu społecznościowym Banku (Facebook) oraz stronie internetowej Banku, wraz z nadanym numerem porządkowym. Kolejność przypisanych numerów do prac jest przypadkowa. Spośród prac zostanie wyłoniona Nagroda Publiczności, o której zadecydują użytkownicy Facebooka.”

Jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczniów i zachęcamy do oglądania prac konkursowych oraz przyłączenia się do głosowania na „nagrodę publiczności”.

Opiekunowie SKO

Halina Matysiak, Sylwia Kutryba